הצהרת נגישות

© כל הזכויות שמורות 2018

מלא את הפרטים
וניציגנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

תפוח אדמה

הזנים של דוד משה

בארץ גדלים עשרות זנים שונים של תפוחי אדמה. לכן כשאנו מבשלים חשוב לבחור את הזן המתאים למתכון. יש תפוחי אדמה שבהרתחה לא יתפוררו ויישארו קרובים לצורתם הטבעית, יש שישמרו על צורתם רק באפיה, ויש שיתפוררו בקלות. יש זנים שטעמם משופר כשהם נצלים בתנור, יש מתאימים לסלט (זנים כאלה בדרך כלל אינם מתפוררים בבישול והמרקם שלהם חלק ולח) ויש זנים שבהכנת פירה יוצרים מחית אחידה, יבשה, ללא סיבים או גושים. כדאי להקפיד אפוא על רכישת זן תפוח האדמה הנכון על פי השימוש שהוא מתאים לו.

 

ריכזנו עבורכם את כל הזנים שלנו לפי השימוש הרצוי

בריאות

בארצות שונות, כגון אנגליה וארצות הברית, משמש תפוח האדמה אחד המרכיבים החשובים בדיאטת הרזיה בת 1200-1000 קלוריות ליום, כיוון שאינו מספק קלוריות רבות, אך הוא משביע וגודש את הקיבה.

תפוח אדמה בינוני, שמשקלו 90 גרם, מכיל 75 קלוריות, לעומת פרוסת לחם בינונית, שמשקלה 40 גרם שתכולתה 105 קלוריות. בפקעת תפוח אדמה מצויים מינרלים חשובים כגון: אשלגן, זרחן, סידן וברזל. בזכות האשלגן מצטיין תפוח האדמה בתגובה בסיסית, בניגוד ללחם שתגובתו חומצית. לכן רבה חשיבותם של תפוחי אדמה כמאכל דיאטטי, בייחוד לבעלי מערכת עיכול רגישה. תפוח אדמה מבושל בקליפתו הוא בעל ערך גליקימי נמוך יחסית – 65 ולכן מומלץ לאכילה למי שבדיאטה. כמו בבישול שאר הירקות, חשוב להקפיד שגם תפוחי האדמה לא יפסידו בשעת הבישול מערכם התזונתי, לכן רצוי לבשלם, בקליפתם לאחר שנשטפו היטב. אם אין מבשלים את תפוחי האדמה בקליפתם, אזי רצוי לבשלם במעט מים ובסיר מכוסה היטב.

איך מאחסנים תפוחי אדמה

יש לשמור תפוחי-אדמה במקום חשוך, מאוורר למדי, קריר (הרצוי ביותר: 8 עד 20 מעלות צלסיוס), וללא מגע עם מים.
אין לאחסנם בסביבה מוארת, בכלים אטומים (כקופסת פלסטיק עם מכסה, או שקית פלסטיק סגורה), בטמפרטורה נמוכה מ- 6 מעלות צלסיוס, או גבוהה מ- 30, וכשהם חשופים לרטיבות מתמדת.

צלייה במדורה

מומלץ לבחור תפוחי אדמה בגודל אחיד כדי שתזמון הוצאת מהמדורה יהיה אחיד. כך כל המשתתפים יוכלו לאכול ביחד ואף אחד לא יצטרך להמתין עד שכל תפוחי אדמה יתרככו.

עקרונות בישול תפוחי אדמה

כמו בבישול שאר הירקות, חשוב להקפיד שגם תפוחי האדמה לא יפסידו בשעת הבישול מערכם התזונתי, לכן רצוי לבשלם בקליפתם לאחר שנשטפו היטב.

לכל הטיפים

מה מתאים למה?

יש לכם שאלה?

אנחנו כאן לעזור

Translate »